24 вересня 2021

Що вибрати: натуральне хутро або шерсть?

Матеріал взуття на зиму вважається вирішальним як з естетичних принципів, так і по практичності пари на конкретний температурний режим. Також теплообмін у кожної людини різний, а значить, і орієнтуватися потрібно на свої відчуття. І якщо з верхньою частиною переваги заслужено за нубуком і натуральною шкірою, то з видами утеплювачів розбираються окремо, більше орієнтуючись на їх характеристики.

Лідерами по застосуванню в якості внутрішньої частини взуття вважають повсть, фліс, хутро і овчину. Спосіб виготовлення і склад визначають характеристики матеріалу для підкладали. Якісні зимові пари зазвичай використовують хутряні та вовняні утеплювачі, у яких переваг більше. Але вони різні, і розібратися в них варто кожному.

Властивості утеплювача з хутра

Для багатьох модників хутро на взуття і поверх нього вважається гармонійним доповненням до образу, що підкреслює статус людини. Естетична привабливість і його довговічність в презентабельному вигляді привертають увагу дизайнерів затребуваних брендів.

Хутро може бути натуральним або штучним. І не варто боятися другого. Сучасні технології роблять його не менш практичним. А ціна трохи нижче. Але натуральне хутро має гіпоалергенні властивості.

Модницям і модникам варто розуміти, що утримується тепло всередині ворсинок. Тому структура матеріалу грає вирішальну роль:

  • довге густе хутро виглядає привабливо, але теплозбереження має низькі параметри, в порівнянні з ущільненим варіантом;
  • відмінно набите, щільне хутро утримує тепло при найнесприятливіших умовах.

Перевагами овчини вважаються гігроскопічність, «дихаюча» основа, що перешкоджає промерзанню через скупчування поту.

Особливості вовняного утеплювача

Щільність структури вовни, як і повсті, спочатку закладена в матеріалі і бездоганна для холодного періоду року. При цьому поступальне пресування в процесі носіння йде вовні тільки на користь за теплозберігаючими властивостями.

Шерсть може бути натуральною, що важливо для людей, які страждають алергією. Відсутність стирання робить її довговічною. А по зовнішній привабливості і витонченості їм немає рівних. Пара також набагато менше важить, ніж гарантує зручність при носінні. Вартість взуття з вовняним утеплювачем набагато доступніша. Однак це параметр потрібно використовувати із акуратністю, оскільки якість не може бути дуже дешевою.

Порівняльний аналіз

Підібрати оптимальний вид утеплювача допоможуть такі факти:

  • хутро правильної структури (зі щільним ворсом) тепліше вовни;
  • при м'яких зимах взуття з хутром провокує інтенсивне потовиділення і перегрів;
  • температурні «гойдалки», що витримує шерсть, рівні від 0 до -15 °С;
  • вовняне взуття виглядає витонченішим;
  • тривале перебування на ногах зручніше у взутті з вовняної підкладки, що є важливим фактором для людей певних професій і молоді;
  • практичність для зрілих модників хутряних утеплювачів зумовлена їх зручністю і звичайно нижчими параметрами віддачі тепла власним тілом;
  • хутро сохне за 19 годин, шерсть – вдвічі швидше.

Останній пункт важливий за умови, що пара купується високої якості і за гідною ціною. Отже, власник хоче продовжити термін служби виробу і буде дотримуватися рекомендацій із догляду за взуттям з обов'язковим пунктом про період висихання після кожного використання.

Жителі північних регіонів з тривалими зимами і значними морозами використовують зазвичай взуття з подвійною підкладкою-утеплювачем. Такі комбінації як у чобіт із вовняним хутром, протистоять найбільш лютим морозам.

Універсальним рішенням також може стати придбання 2-3 пар на сезон. Це забезпечить і можливість нормального догляду, і підбору за принципом температурної і навіть стилістичної доцільності.