16 листопада 2020

Мембранне взуття дуже зручне саме з огляду на водовідштовхувальні і вітрозахисні властивості, що не заважає їм пропускати повітря до тіла. Але якщо не знати, як доглядати за мембранним взуттям, носити його доведеться максимум один сезон. А оскільки справжня якість коштує дорого, таке ставлення до свого гардеробу неприпустимо.

Як носити мембранне взуття і доглядати за ним?

Спочатку мембранний каркас обробляють спеціальним захистом з брудовідштовхуючим ефектом. Але залишати більш ніж на місяць нову пару без чистки не варто. В мембранні шари потрапляють пісок, камінчики, пил. І при випадковому попаданні вологи або просто тривалій відсутності належного догляду пропускаюча здатність в рази знижується, а замість цього виходить певна плівка з бруду.

Найбільшою проблемою для мембранного взуття є наявність грязьових плям і побутових забруднень, що в'їдаються. У таких випадках потрібно виконати ряд дій:

  • вийняти устілки;
  • помити взуття під проточною водою, впускаючи її в черевик, вимиваючи мембрану з середини;
  • просушити;
  • збити ворс щіткою з гуми, але ніяк не ластиком для ворсових поверхонь.

Ластик залишає сліди потертості і їм такий вид взуття терти однозначно не рекомендується. Тільки нубук і замшу труть проти ворсу жорсткою щіткою.

Ґрунтовна щомісячна чистка

Проведення даної процедури вимагає наявності певних матеріалів:

  • щітки, що відповідає типу взуття;
  • серветки тканинні;
  • дерев'яні розпірки для сушки;
  • спеціальні проф. засоби (пінки-шампуні, просочення).

Для чищення можна взяти мило без аромату (наприклад, дитяче). Але фахівці рекомендують звернути увагу на професійні шампуні для мембранного взуття.

Також буде потрібна поролонова губка, яка допомагає збити пінку. Зубною щіткою наноситься і розподіляється піна по всій поверхні.

Потім роблять промивання водою до повного вимивання пінки. Далі настає час наносити просочення. Просочення продається з інструкцією, в якій і вказуються індивідуальні особливості використання засобу. Наприклад, одні просочення наносять на вологу, а інші виключно на суху поверхню. При верхньому шарі зі шкіри, мембранне взуття обробляють препаратами виключно на водній основі.

При бажанні користуватися не кремами, а спреями, роблять 3-х кратну обробку.

Як сушити взуття з мембраною?

Відмиті черевики ставлять безпосередньо перед вентилятором, наповнивши їх газетами, які потрібно буде міняти 3 рази за день. Приміщення, де проходить сушка мембранної пари, повинна мати хорошу вентиляцію.

Якщо підсушити таке взуття хочеться феном, то тут потрібно бути особливо обережними. Температурний режим – середній. Хвиля не надсилається на окрему ділянку, а «огортає» повністю поверхню взуття.

Але в будь-якому випадку, рекомендується не носити взуття після чищення протягом декількох днів через особливості будови матеріалу. Він може бути 2 або 3 шаровим, що вимагає певного часу для повного висихання.

Устілки чистять залежно від виду і виключно окремо від самого взуття:

  • мембранні перуться вручну або в машинці;
  • товсті пробкові чистять всуху щіткою, злегка змоченою в мильному розчині (ментолове мило не тільки очистить, а й усуне неприємний запах).

Засоби для мембранного взуття

Їх сукупність можна поділити на професійні та народні. До перших відносяться:

  • Шампуні та пінки (наприклад, Collonil «Clean & Care»). Їх перевагами є можливість усунення цілого спектра дуже неприємних забруднень, з якими впоратися простий потік води не зможе. Це плями від масла і молока, сольових розчинів. Вплив ефективно і безпечно для поверхні, не створює плям, залишаючи мембрану її воздухопропускної здатність. Але в таких засобах є фарбувальний пігмент, який краще перевірити на непомітній ділянці взуття, покривши малу його частину. Правила використання шампуню свідчать, що він не наноситься на самуе взуття відразу, а тільки після попереднього нанесення на серветку з нетканого матеріалу. Втирати засіб з серветки потрібно круговими рухами.
  • Просочення проти бруду і проникнення вологи (наприклад, Nikwax TX Direct Spray-On). Препарати зазвичай можна застосовувати і на вологе, і на висушене взуття. Вплив просочення триває не менше 3 тижнів. Але в перший раз наносять 3-х слойку, а після – вже досить і одного шару.

Набір професійної взуттєвої косметики в рази подовжує термін служби взуття зі збереженням її зовнішніх параметрів і переваг мембранних матеріалів.

З метою економії деякі власники мембранного взуття використовують і ряд народних порад із догляду. До них відносяться:

  • нанесення тонким шаром будь-якого дешевого (дитячого) крему;
  • прогрівання феном легкими рухами і з середньою потужністю покриття;
  • повторне нанесення крему без подальшого прогрівання.

Щоб зберегти вентиляцію мембранного взуття, вазеліном і товстим шаром кремів його покривати не рекомендується.

Дитяче мембранне взуття

Таке взуття є відмінним варіантом для дитячих ніжок. Приємне до тіла і не викликає появ зайвих запахів і грибкових захворювань, мембранне взуття набуло широкого поширення на холодну пору року.

Але догляд за ним повинен бути ще більш ретельним, ніж для дорослого контингенту, зважаючи на швидке забруднення. Слід звертати увагу при покупці професійних засобів на склад і рекомендації. Але зазвичай всі вони гіпоалергенні і абсолютно безпечні при правильному використанні.

Інтернет-магазин «Супер опт» пропонує високоякісне мембранне взуття на будь-який смак за прийнятними цінами.