Проблеми і рішення, пов'язані з доглядом за взуттям
Гардероб звичайної людини зазвичай складається з декількох пар взуття на кожен сезон в повсякденному стилі, як мінімум по 1 парі для урочистих подій та занять спортом, а також з домашніх і гумових капців. Оптимальним вважається три часто використовувані пари на сезон, так як заношувати якісну і дороге взуття цінують себе модникам невигідно.
Профілактика і формотримачі
Для збереження взуття фахівці рекомендують регулярно робити профілактику (тонкий гумовий накат, що захищає від погодних умов і реагентів засобів для очищення).
Також слід придбати формо тримачі (бажано запахо- і вологопоглинаючі дерев'яні) і зберігати сезонне взуття виключно акуратно на поличках, не стикаючи пари.
Особливості чищення і догляду
Чистити взуття вручну рекомендується після кожного використання і хоча б раз на рік (перед сезоном або після нього) проводити професійну чистку.
Склади і засоби для догляду (крем і спрей) краще використовувати дозовано за рекомендованими параметрами. Не допускається прання ні взуття, ні устілок, ні навіть шнурків в машинці.
Також важливо:
- добре просушувати взуття (зазвичай добу) і устілки, але не на батареї або поблизу обігрівачів і тільки з формотримачами;
- змінювати звичайні устілки раз в 1-2 роки або придбати ортопедичні (зазвичай вистачає років на 5).
Мінімальний догляд передбачає протирання вологою серветкою після кожного взування, використовувати для зберігання формотримачі (а для тривалого зберігання – газети і коробки, мішки), обробку водовідштовхувальним спреєм.
Види чищення взуття та проблем з ними
Матеріал і колір детермінують процедуру очищення пари не менше, ніж та тип взуття або забруднення.
Шкіра
Чистка гладкої шкіри полягає в наступному:
- сухе протирання від пилу;
- миття без води шампунем для нівелювання бруду і залишків крему, проводиться тканинною серветкою;
- висихання пари після шампуню;
- нанесення тонкого шару крему на восковій основі за допомогою щітки з кінського волосся.
Для сяйва протирають оксамиткою. Світле і особливо біле взуття вимагає підвищеної уваги: використання частіше спреїв і кремів з водо- і брудовідштовхуючими властивостями. Проти заломів на взутті використовують формотримачі і креми.
А з гладкою шкірою самостійно не вирішити дану проблему. Реагенти в соляних розчинах взимку іноді вдається усунути за допомогою оцту із водою. Але зазвичай впоратися із усією хімією допоможе тільки професійна чистка, що потрібно головним чином зимовому і демісезонному взуттю.
Лак
Лаковану пару натирають силіконовим кремом, а замість щітки використовують фланелеву тканину. Полірування та заповнення подряпин роблять виключно фахівці.
Замша
При покупці пари з примхливої замші, обзавестися доведеться і шкіряною щіткою-вісімкою, і наждачною гумкою, і гідрофобним спреєм. Ворсисті матеріали (нубук або замшу) відновлюють після подряпин спреєм.
Що робити з неприємним запахом?
Неприємний запах обумовлений рядом причин:
- носіння закритого «не дихаючого» взуття на босу ногу;
- просушувати взуття (від щоденного потіння, а не тільки від промокання);
Для вирішення проблеми рекомендовано чистити і змінювати устілки регулярно.
Заміна каблуків і інші важливі проблеми
Сточування каблука легко вирішується заміною набійки. Порвану пару (тільки не з замші) відновлять в професійних ательє. Там же надають послуги і по розтягуванню взуття, якщо вони не підходять на пів розміру.
Якщо взуття «ділиться» своєю фарбою зі шкірою, можливо не повноцінне просушування, наявність стирання устілки або таку пару краще замінити на більш якісну.
Не завжди носіння взуття з натуральних матеріалів краще, ніж зі шкірозамінника. Сучасні технології дозволяють створювати пари відмінної зносостійкості і високих естетичних критеріїв. А наявність на ринку повного спектру Догляду матеріалів робить довговічність пари цілком можливою при відповідальному підході.
Бажаючи заощадити кошти і виглядати привабливо, слід ознайомитися з мінімальними вимогами по догляду і запастися набором засобів для конкретного типу взуття.